РУС | УКР | ENG
Мистецтво другої половини XIX ст

Цей період представлено в музеї найповніше.

      Від початку 60-х років ХIХ сторіччя в Росії наспівають зміни в усіх царинах життя. Поразка в Кримській війні 1853-1856 рр., скасування кріпосного права 1861 року та решта реформ активізували національну самосвідомість. Нові ідеї, напружені духовні пошуки знайшли своє відсвічування в літературі й мистецтві.
Законодавицею офійного мистецтва як і раніше була Петербурзька Академія мистецтв, що вимагала наслідування класичних зразків і не допускала свободи творчости. Однак нове покоління художників прагнуло самовираження, свободи вибору, що призвело до відкритого протесту проти нормативности мистецтва. 

           1863 року відбувся знаменитий «бунт 14-ти». Вихованці Академії мистецтв відмовилися від участи у випускному конкурсі на золоту медаль, відкинувши вимоги писати картини на далекий від життя мітологічний сюжет. 1870 року було утворено Товариство пересувних художніх виставок (ТПХВ), яке зібрало найліпші творчі сили, і протягом наступних 45 років було осередком передових ідей в російському реалістичному мистецтві. Художники-передвижники прагнули відбити сучасне життя в усій його повноті, виражати животрепетні етичні проблеми, побачити прекрасне і типове в буденному і повсякденному. Мистецтво пересувників, надихаючись вірою в людину, в її моральне вдосконалення, відкрило нові перспективи в усіх жанрах живопису.

 

Анонс
Виставки
© Київський музей російського мистецтва. Всі права ЗАХИЩЕНІ